Rkl

Siccin 4

Siccin 4 filminin bilgileri

Siccin 4

Siccin 4 2017 5.8 Yerli Film
Film Süresi

93 Dakika

Kategori2017 FilmleriKorku FilmleriTürk FilmiYerli Filmleri Yönetmen

Alper Mestçi

Oyuncular

Mirza Metin, Yasemin Kurttekin, Sebahat Adalar, Yasemin Büyükagaolu, Mana Alkoy, Merve Ates, M. Salih Gönültas, Kivilcim Kaya, Asli Sevi, Adnan Koç, Görkem Akpinar

Siccin 4; Alper Mestçi (Üç Harfliler 3; Musallat ve devamı; Siccin serisi) tarafından yazılan ve yönetilen 2017 yapımı Türk doğaüstü korku filmidir. Filmin başrollerinde Merve Ateş, Sebahat Adalar, Mirza Metin, Yasemin Kurttekin ve Yasemen Büyükağaoğlu yer almaktadır. Gerçek yaşanmış bir hikâyeden uyarlanan bu tüyler ürpertici korku filmi genç bir kız çocuğu olan Merve’nin yazmış olduğu günlüğün içindeki bilgilerden alınarak seyircilere aktarılmıştır.

Halil Yılmaz ve ailesi geçmiş yıllarda çok zengin ve varlıklı bir aileydiler. Zamanla maddi durumları kötüleşmiş ve Halil Yılmaz’ın şirketi batmıştır. Evlerinden taşınmak zorunda kalan Yılmaz ailesi Halil’in annesi Saadet Nine’nin evine giderler. Ne yazık ki Saadet nine oturduğu bu evinde yalnız değildir. Bu ev doğaüstü güçler tarafından ele geçirilmiştir. Yılmaz ailesi bu eve taşınırlarsa karşılaşacakları manzara hiç de hoş olmayacaktır çünkü bu varlıklar evde Saadet Nine’den başka kimseyi istememektedir.

Yılmaz ailesi bu eve taşındıktan sonra ailenin çocukları garip sesler duymaya ve görmeye başlarlar. Ölen dedelerini korkunç bir halde bulan küçük çocuk Ömer ise gördükleri karşısında içine kapanır ve asla kimseyle konuşmaz. Bu doğaüstü kötü niyetli varlıklar da ailenin yaşamını alt üst etmeye yemin etmişlerdir. Korku severleri ekrana kilitleyecek Siccin 4 filmi gerçek bir hikâyeye dayandığı için izleyicileri oldukça etkilemektedir.

Siccin serisi ve Musallat gibi gişe rekorları kıran korku filmlerinin başyapımcısı Alper Mestçi yine işinin hakkını veriyor ve ortaya kusursuz bir film çıkıyor. Siccin 4 filminin oyuncu kadrosunda ise; Mirza Metin, Yasemin Kurttekin, Sebahat Adalar, Yasemen Büyükağaoğlu, Mana Alkoy, Merve Ateş, Muhammed Salih Gönültaş, Kıvılcım Kaya ve Aslı Sevi birbirinden başarılı isimler yer alıyor.
Filme Yorum Yaz