Rkl

The Crown

The Crown filminin bilgileri

The Crown

The Crown 2022 8.7 Yabancı Dizi
Film Süresi

58 Dakika

Kategori2022 FilmleriBiyografi FilmleriDram FilmleriNetfilix FilmleriTarihi FilmlerYerli ve Yabancı Diziler Yönetmen

n/A

Oyuncular

Claire Foy, Olivia Colman, Imelda Staunton, Matt Smith, Tobias Menzies, Jonathan Pryce, Lesley Manville, Dominic West, Senan West, Charles Edwards, Elizabeth Debicki, Vanessa Kirby, Marion Bailey, Victoria Hamilton

Sezonun ilk Fragmanında Prenses Diana'nın intikam elbisesi gözümüze çarpıyor. Netflix'in büyük bütçeli, ödüllerle dolu orijinal dizisinin bir sonraki bölümünün, Prens Charles ve Galler Prensesi Diana'nın evliliklerinin hızla dağıldığı 1990'ların başından ortalarına kadar olan dönemi kapsaması bekleniyor. Diana'nın zamansız ölümü önümüzdeki sezonda dramatize edilmedi, ancak şu anda çekmekte olan Emmy ödüllü dramanın altıncı ve son sezonunda gerçekleşecektir.

Netflix'e göre, Kraliçe tahta çıkışının 40. yıldönümünü kutlamak ve İskoçya'nın Batı Adalarına yıllık turuna başlamak üzeredir. Tüm bu şatafata rağmen Sovyetler Birliği dağılıyor ve Hong Kong'da bir güç değişimi yaşanıyor. Kraliyet ailesinin bu konuda bir fikri olacak mı? Muhtemelen, ama bunu sadece Buckingham Sarayı'nın tozlu koridorlarında dile getirecekler. Kraliçe'nin Başbakan ile olan ilişkisi, bu dizinin odak noktalarından biri olacak.

Bu kez görevde John Major var ve büyük olasılıkla işi başından aşkın görünecek.  Bu da bizi Galler Prensi ve Prensesi'nin ayrılması olayına getiriyor. Bunun pek de mutlu bir süreç olmadığını biliyorsunuzdur. Ama muhtemelen iyi bir televizyon programı olacak. Boşanma kraliyet ailesinin itibarı için ne anlama geliyor? Diana o çalkantılı yılları nasıl atlattı? Ve oğlu Dodi ile birlikte hareket eden Mohamed Al-Fayed figürü kim? Bu soruların cevabı yalnızca Netflix’te!

Imelda Staunton Kraliçe Elizabeth rolünü üstlenirken, Dominic West en büyük oğlu Prens Charles olarak başrolde yer alıyor. Elizabeth Debicki, Prenses Diana'ya damgasını vuran son aktris. Olivia Williams, Charles-Diana aşk üçgenini Camilla Parker Bowles olarak tamamlıyor. Jonathan Pryce merhum Prens Philip'i canlandırırken, Lesley Manville kraliçenin kız kardeşi Prenses Margaret'i oynayacak. Prenses Anne'i Claudia Harrison, Prens Andrew'u James Murray ve Prens Edward'ı Sam Woolf canlandıracak.
Filme Yorum Yaz