Rkl

Muhteşem Kedi Maurice

ALTYAZI Güncellenecektir...

Muhteşem Kedi Maurice filminin bilgileri

Maurice der Kater

Muhteşem Kedi Maurice 2022 6.6 Türkçe Altyazı
Film Süresi

93 Dakika

Kategori2022 FilmleriAnimasyon FilmlerKomedi FilmleriMacera FilmleriYabancı Film Yönetmen

Toby Genkel, Florian Westermann

Oyuncular

Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis, Himesh Patel, Gemma Arterton, Joe Sugg, Ariyon Bakare, Julie Atherton, Rob Brydon, Hugh Bonneville, David Tennant, Jerry Hoffmann, Bastian Pastewka

2001 tarihli fantastik çocuk romanı The Amazing Maurice and His Educated Rodents’ten uyarlanan ve animasyon filmine dönüşen Muhteşem Kedi Maurice 20 Ocak 2023 tarihinde vizyona giriyor. Birçok Oscar adayı kadar güçlü bir oyuncu listesi ve dünyanın dört bir yanındaki çocukların hayal gücünü yakalayacak bir animasyon tarzıyla film, vizyon tarihine yaklaştıkça izlenmesi gereken bir film haline geliyor. Muhteşem Kedi Maurice filminin yönetmen koltuğunu ise Florian Westermann ve Toby Genkel paylaşmaktadır.

Film, kasabadan kasabaya dolaşarak ani fare sorununu çözmeyi teklif eden konuşan büyük bir kedi olan Maurice'in hikâyesini anlatıyor. Oldukça iyi kaval çalabilen genç bir çocuk olan Keith'i ortaya çıkarır ve fareler kasaba halkını rahatlatmak için kasabayı terk eder. Maurice ve minnettar kasabadan aldığı para aniden ortadan kaybolur ve Keith ve farelerle birlikte parayı saymak için uygun bir mesafede yeniden ortaya çıkar!

Ancak bunlar sıradan fareler değildir, konuşurlar, kıyafet giyerler ve farelerle insanların barış içinde bir arada yaşadığı bir ada cenneti hayal ederler. Bad Blintz kasabasına varıncaya kadar 'fare dolandırıcılığı'nda her şey yolunda gider; burada, kasabasının gizemini çözmek için onları bir maceraya sürükleyen, kitap takıntılı bir kız olan Malicia ile tanışırlar.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu filmin pazarlamasında öne çıkan kısımlardan biri oyuncu listesi oldu. Sing ve daha yakın zamanda The Bad Guys gibi animasyonlarda gördüğümüz gibi, inanılmaz bir oyuncu kadrosu bir filmin gişe başarısını artırabilir ya da azaltabilir.

Baş karakter Maurice'i Hugh Laurie (House) canlandırıyor ve ona Malicia rolüyle Emilia Clarke (Game of Thrones), Boss Man'i seslendiren David Thewlis (Harry Potter), Keith rolüyle Himesh Patel (Yesterday), Peaches rolüyle Gemma Arterton (Byzantium) ve Belediye Başkanı rolüyle Hugh Bonneville (Downton Abbey) gibi isimler eşlik ediyor. Elbette bu yıldızlarla dolu pastanın sadece küçük bir dilimi; David Tennant (Doctor Who), Joe Sugg (Thatcher Joe) ve Rob Brydon (Gavin and Stacey) gibi isimler de oyuncu kadrosunda yer alıyor.
Filme Yorum Yaz