Rkl

İkiz

İkiz filminin bilgileri

The Twin

İkiz 2022 5.6 Dublaj & Altyazı
Film Süresi

109 Dakika

Kategori2022 FilmleriKorku FilmleriTürkçe DublajYabancı Film Yönetmen

Taneli Mustonen

Oyuncular

Teresa Palmer, Steven Cree, Barbara Marten, Tristan Ruggeri, Ergo Küppas

29 Nisan 2022 tarihinde sinemalarda olan İkiz filmi korku kategorisinde yer alıyor. filmin yönetmen koltuğunda Taneli Mustonen oturuyor. Senarist koltuğunda ise 2 önemli isim var. İlki yönetmen olan Taneli Mustonen, Aleksi Hyvärinen ikilisinin yönetmen koltuğunda oturduğu da belirtmekte yarar var. Oyuncu kadrosu ise gerçekten harika, hem Avrupalı hem de Finlandiyalı önemli oyuncular var. Teresa Palmer, Steven Cree, Barbara Marten gibi oldukça önemli oyuncular filmin başrolünde yer alıyor.  Film orijinal ismi ile The Twin hakkında merak edilenler filmin konusu ve oyuncu kadrosu ile alakalı tüm başlıkları hemen aşağıda görebilirsiniz.

Sıradan ve güzel bir hayatı olan çiftin iki çocuklarından birinin hayatını kaybetmesi ile birlikte bir anda olaylar tamamen değişmeye başlar. Rachel ve eşi Anthony, iki çocuklarından bir tanesini trajik bir kaza sonrasında kaybederler.  Çift yaşanan bu ölümden dolayı uzun süre kendilerini toparlayamaz. ikili hayatta kalan çocukları ile birlikte yeni bir hayat kurmaya çalışır.  Ancak çift olduğu bölgeden çok daha uzağa, dünyanın diğer ucu olarak nitelendirilen İskandinav kırsalına taşınma kararı alır. Burada aile iyileşme sürecine girer ve bazı doğaüstü olaylar yaşamaya başlarlar. Rachel oğlu ile alakalı öğrendiği şeyler karşısında adeta şok olur ve bir anda gerçeğin içerisinde kendisini bulur.

Teresa Palmer, Steven Cree, Barbara Marten, Tristan Ruggeri gibi son derece önemli oyuncular İkiz filminde rol alıyorlar. psikolojik bir korku filmi olarak ön planda olan filmin sürükleyici bir senaryosu bulunuyor. İkiz filmi 2020 yılında senaryosunu tamamen bitirmiş ve 2021 yılında da çekimlerine başlanmıştı. özellikle pandemi döneminde zor bir şekilde çekimler devam etmiş, 2021 yılında da çekimlerin tamamen sona erdiğini belirtelim.  Filmin vizyona giriş tarihi de bu süreçten sonra netleşmiştir. 29 Nisan 2022 tarihinde sinemalarda vizyona giren film ülkemizde de yayınlanacaktır.
Filme Yorum Yaz
Yorumlar
26.06.2022
mükemmel